مشاوره املاک کیست و چگونه بهترین مشاور املاک شویم؟

 حتما شما هم به این واقعیت پی برده اید که یک مشاور نقش بسزایی در معاملات املاک دارد. بدون کمک گرفتن و مشورت با یک مشاور املاک حرفه ای وارد هیچ معامله ای در رابطه با املاک نشوید. برای درک بهتر الزام وجود یک مشاور در معاملات ملکی به شما توصیه می کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

  • مشاور املاک کیست؟
  • انواع مشاورین املاک
  • مهم ترین وظایف مشاور املاک
  • چگونه مشاور املاکی حرفه ای باشیم؟

مشاور املاک کیست؟

مشاور املاک (real estate) یک کارگزار یا مشاوری متخصص است که به نوعی نماینده فروشنده یا خریدار در معاملات ملکی است. این افراد دارای جواز در رابطه با مذاکرات قراردادهای خرید و فروش و مدیریت اسناد لازم جهت انعقاد قراردادهای معاملاتی هستند. یک مشاور حرفه ای علاوه بر دانش تخصصی در زمینه املاک و مستغلات می بایست دارای اطلاعات کافی و تخصصی نسبت به مسائل حقوقی در رابطه با املاک و همچنین مسائل روانشناختی باشد.

انواع مشاورین املاک

به طور کلی مشاوران در حوزه املاک به 4 دسته طبقه بندی می شوند:

مشاوران فروش

مشاورانی هستند که به افرادی که تمایل به فروش و یا اجاره ملک خود دارند کمک کرده تا بهترین بازاریابی را برای ملک فروشنده انجام دهند. راهنمایی های در خصوص فروش، با تاکید بر نقاط قوت ملک و پیدا کردن بازار هدف از مهم ترین تکنیک های فروش و بازاریابی است.

مشاوران خرید

این مشاوران به دنبال بهترین گزینه ها برای خریداران هستند. با درک کامل از انتظارات و بودجه خریدار به دنبال بهترین املاک جهت خرید و یا اجاره هستند. با کمک مشاوران خرید خیلی راحت تر و سریع تر ملک مورد نظر خود را می توانید پیدا کرده و بدون دغدغه، اقدام به انعقاد قرارداد کنید.

مشاوران دوطرفه املاک

یک مشاور دوطرفه، کار نسبتا سخت تری نسبت به مشاوره های یک طرفه دارد. زیرا می بایست مشاوره ای صادقانه برای هر دو طرف معامله ارائه دهد. انجام معامله توسط یک مشاور دوطرفه منجر به نمایندگی دوطرفه می شود.

کارگزاران معاملات املاک

کارگزاران معاملات املاک در اصل مشاورانی بی طرف بوده که به نوعی نماینده خریدار و فروشنده نیز هستند. کارگزاران اسناد قانونی را تهیه می کنند که این اسناد به عنوان یک توافق نامه مابین خریدار و فروشنده امضا می گردد.

مهم ترین وظایف مشاور املاک

مشاورین املاک دارای وظایف متعدد هستند که در زمان مراجعه افراد می بایست به تک تک وظایف خود به خوبی عمل کنند. رعایت این نکته بهره وری جلسه مشاوره را بالا برده و خروجی مطلوبی را برای مشاور، خریدار و همچنین فروشنده  به ارمغان می آورد. در ادامه به معرفی مهم ترین وظایف مشاور املاک می پردازیم.

تهیه فایل های منظم فروش و تسلط بر آن ها

یک مشاور حرفه ای به محض دریافت اطلاعات یک ملک، آن ها را بررسی کرده و تمام امکانات و شرایط ملک را سنجیده و آن را با توجه به قیمت روز بازار، قیمت گذاری می کند. به همین صورت تمام فایل های مربوط به فروش را با تمام جزئیات در اختیار خریداران متناسب با ملک قرار می دهد و آن ها را در تصمیم گیری و انتخاب کمک می کند. یکی دیگراز کارهای مهم وی در خصوص تهیه فایل های فروش میزان تسلط او بر مقایسه بین فایل هاست.

بررسی املاک و شرایط آن ها

یک مشاور خوب املاک می بایست ملک را از نظر وضعیت وجود و یا عدم وجود سند مالکیت، وضعیت ظاهری سند و اطلاعات مندرج در آن، تطابق موقعیت مکانی ملک با آدرس مندرج در سند، تطابق مشخصات مالک با اطلاعات فردی مندرج شده در آن، وضعیت آزاد بودن سند، تعداد مالکین، مشاع بودن و یا نبودن سند، وجود و یا عدم وجود گواهی پایان کار ملک، وضعیت قرارگیری ملک در طرح های عمرانی و همچنین وضعیت تخلیه مورد بررسی قرار دهد.

آگاهی و اطمینان از مشخصات و هویت طرفین معامله از دیگر وظایف مشاور املاک

یکی دیگر از وظایف مشاور در حوزه املاک اخذ مدارک شناسایی از طرفین، بررسی آن ها و در نهایت اطمینان از صحت آن ها است. با رعایت این کار بسیاری از افراد سودجو نمی توانند با مدارک شناسایی جعلی اقدام به کلاهبرداری کنند.

تعیین زمان جلسه مشاوره و مدیریت آن

زمانی که طرفین معامله قصد انجام معامله را داشته باشند این وظیفه مشاور است که زمان مناسبی را با هر دو طرف هماهنگ کرده و جلسه را منعقد کند. جلسه باید در زمان مقرر و بدون تاخیر شروع شود تا افراد معطل نشوند. رعایت این نکته حس خوبی را به هر دو طرف القا کرده و زمینه احترام و اعتماد متقابل فراهم می گردد. در این جلسه می بایست اصول اخلاقی را رعایت کرد. تمامی سخن ها بر محور عدالت و صداقت باشد.

چگونه مشاور املاکی حرفه ای باشیم؟

املاک و مستغلات یکی از مهم ترین حوزه ها در خصوص سرمایه گذاری هستند. از این رو وجود یک مشاور خوب که آماده ارائه اطلاعات تخصصی باشد برای افراد بسیار سودمند است. برای تبدیل شدن به یک مشاور خوب و موفق باید به نکات مهم و کلیدی دست یافت. همان طور که می دانید موفقیت اتفاقی نیست. برای رسیدن به آنچه که در ذهن می پرورانیم باید برنامه ریزی و تلاش کرد. حال جهت رسیدن به موفقیت شغلی در زمینه مشاوره املاک بهتراست علاوه بر اشراف کامل در مورد وظایف مشاور املاک، با راهکارهای طلایی جهت تبدیل شدن به یک مشاور حرفه ای آشنا شد. در زیر 10 اقدام مهم برای پاسخ به پرسش چگونه مشاور املاکی حرفه ای باشیم؛ وجود دارد.

 قدم اول تعیین اهداف است

تعیین اهداف مهم ترین و اولین گام در انجام هر کاری است. برای رسیدن به موفقیت ابتدا لازم است غایت آنچه که در ذهن می پرورانید را به صورت مشخص و به وضوح تعیین کنید. هدف هر چه مشخص تر باشد برداشتن گام های بعدی آسان تر می شود. بنابراین باید از خود بپرسید که هدف شما از انتخاب این شغل چیست؟ اگر به یک مشاور خوب تبدیل شوید چه چیزهایی به دست خواهید آورد!؟

قدم دوم برای تبدیل به بهترین مشاور املاک درک نقاط قوت و ضعف خود است

فرد پس از تعیین اهداف باید نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کرده و شروع به تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف کند. این کار علاوه بر شناخت بهتر خود، سرعت پیشرفت را نیز افزایش می دهد.

قدم سوم بالا بردن اعتماد به نفس است

افراد موفق همیشه به خود اعتماد کامل دارند. از این رو در هر مرحله از کار ابتدا به خود تکیه کرده و سپس بنا به شرایط از دیگران کمک می گیرند.

قدم چهارم مطالعه مداوم است

با مطالعه سطح دانش و آگاهی فرد بالا می رود. مطالعه قدرت تجزیه و تحلیل ذهن را پرورش داده و اندیشه هایی نوین خلق می کند. اگر اطلاعات خود را در هر زمینه ای به روز نگه دارید حتما به موفقیت خواهید رسید.

قدم پنجم استفاده از تجربه های دیگران است

عامل بعدی موفقیت در هر کسب و کاری، استفاده از تجربه های دیگران و مشورت با آن هاست. استفاده از تجربه دیگران سرعت پیشرفت را افزایش داده و دید افراد را وسیع تر می کند.

قدم ششم شناسایی و به کارگیری توانایی خود است

در مهارت های مربوط به شغل مشاور املاک بهتراست فرد فهرستی از توانایی های خود را جمع آوری کند. به طور مثال برای تبدیل شدن به یک مشاور حرفه ای باید توانایی بسیاری در زمینه های تبلیغات، بازاریابی و فروش، قدرت چانه زنی، اخلاق و رفتار مناسب با مشتری، روانشناسی مشتری و غیره داشت.

قدم هفتم خلق مشتری های بیشتر و وفادار است

برای موفقیت در این حرفه کسب مهارت های تخصصی مشاوره بسیار اهمیت دارد. فرد باید مهارت کافی در زمینه مشاوره و فن بیان قوی، فروش، ایجاد فضایی مورد اطمینان، برقراری ارتباط و قدرت مذاکره، پیگیری و پشتکار و غیره داشته باشد.

قدم هشتم یک مشاور املاک حرفه ای، برخورد و عمل حرفه ای او است

در رابطه با معاملات ملکی بهترین مذاکره زمانی اتفاق می افتد که خریدار و فروشنده در عین صداقت و اعتماد کمترین گفتگو را با هم داشته باشند. این امر زمانی رخ می دهد که یک فرد حرفه ای کنترل و مدیریت جلسه را در دست گیرد. برای اتفاق افتادن چنین مذاکرات بی عیب و نقصی ابتدا مشاور باید اجهاف کامل به موضوع داشته باشد. به طور مثال ملک را قبل از بازدید مشتری دیده باشد. به صورت کامل بررسی کرده و بر روی تمام نکات مثبت و منفی آن تمرکز کرده باشد.

قدم نهم بی طرفی مشاور است

یک مشاور خوب، خود را حافظ منافع فرد نشان می دهد. به طوری که صحبت ها و تصمیمات وی بر زیان هیچ یک از طرفین نباشد. حق و حقوق مشتری را رعایت می کند. این کار اعتمادسازی را افزایش داده و حس خوبی به مشتری القا می کند.

قدم دهم داشتن فایل های متنوع آگهی هاست

برای موفقیت در زمینه املاک باید پاسخگوی هر نیازی از سمت مشتری بود. بنابراین ارائه فایل های متنوع در حوزه املاک باعث سوق مشتریان بسیاری می شود. هر چه تعداد فایل ها و تنوع آن ها در زمینه املاک مسکونی، تجاری، اداری، ویلایی، زمین و غیره بیشتر باشد و هر چه مناطق بیشتری را در بر گیرد بالطبع منجر به جلب مشتری بیشتری می گردد.

جمع بندی

مشاور املاک از آن دسته مشاغل پرسود، هیجان انگیز و چالش برانگیزی است که امروزه افراد بسیاری به این حرفه گرایش پیدا کرده اند. بنابراین مطالعه این مقاله برای افرادی که نیاز به آشنایی بیشتر در مورد این حرفه دارند؛ می تواند بسیار مفید باشد.

 

 

 


نظرتان را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید

مشاوره املاک کیست و چگونه بهترین مشاور املاک شویم؟
آموزش های آزاد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران